Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MAZOWIA z występem artystycznym na Litwie

Data publikacji: 2018-06-26, Data modyfikacji: 2018-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Współpraca artystyczna pomiędzy Wysokiem Mazowieckiem a Mejszagołą na Litwie wciąż jest żywa. Podpisana przed laty przez samorządy obydwu miast umowa partnerska owocuje wymianą doświadczeń kulturalnych i prezentacją dorobku artystycznego. Corocznie goście z Mejszagoły przyjeżdżają z występami na święto „Dzień Łabędzia”. W tym roku z rewizytą na Litwę pojechał Ludowy Zespół Regionalny MAZOWIA, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Wyjazd w dniach 22-25 czerwca 2018 r. był możliwy dzięki gościnności przedstawicieli tamtejszych władz, Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego i Domu Kultury. W programie wizyty organizatorzy zaplanowali koncert dla mieszkańców Mejszagoły, zwiedzanie Muzeum ks. Józefa Obrembskiego oraz Wilna.

Pełna treść wiadomości na: mok.wysokiemazowieckie.pl/12-zespoly-i-kola/657-mazowia-z-wystepem-artystycznym-na-litwie
mok.wysokiemazowieckie.pl, Źródło artykułu: mok.wysokiemazowieckie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wysokomazowiecki

  Powiat wysokomazowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie podlaskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest miasto Wysokie Mazowieckie. Na powiat składają się cztery miasta: Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Czyżew, Szepietowo oraz dziesięć gmin: Wysokie Mazowieckie (gmina miejska), Ciechanowiec, Szepietowo, Czyżew, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Sokoły, Wysokie Mazowieckie (gmina wiejska).

  Jest to powiat o charakterze rolniczym, a co za tym idzie istnieją tu wiejskie pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne zapraszające do siebie turystów spragnionych ciszy i spokoju w tym zabieganym świecie. Szczególną frajdę z pobytu będą mieli najmłodsi. Istnieje bowiem możliwość zapoznania ich ze zwierzętami gospodarskimi. Na nasz pobyt korzystnie wpłynie także zdrowa i ekologiczna żywność.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola