Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

KFS - ponowny nabór wniosków

Data publikacji: 2017-08-24, Data modyfikacji: 2017-08-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem informuje, iż w związku z otrzymaniem środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w wysokości 131.700,00 zł ponownie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników. Środki rezerwy KFS przyznawane będą pracodawcom spełniającym jednocześnie co najmniej jeden z priorytetów Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz co najmniej jeden z priorytetów Rady Rynku Pracy, ustalonych na 2017 rok. Priorytety Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydatkowania środków KFS na 2017 rok. Wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w sektorach: przetwórstwo przemysłowe (sekcja C w nomenklaturze PKD, z wyłączeniem działalności posiadającej PKD 33.1), transport i gospodarka magazynowa (sekcja H w nomenklaturze PKD) oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna (sekcja Q w nomenklaturze PKD); Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych (Barometr zawodów 2017 r.: powiat wysokomazowiecki, województwo podlaskie oraz monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych informacja sygnalna za I półrocze 2016 r. powiat wysokomazowiecki, województwo podlaskie); Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej. W przypadku priorytetu 1 decydującym jest przeważający rodzaj działalności określony odpowiednim kodem PKD, natomiast w przypadku priorytetu 2 należy udowodnić, że wnioskowana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu bądź województwa. Priorytety Rady Rynku Pracy wydatkowania środków rezerwy na 2017 rok. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają kwalifikacji pełnych na poziomie 4 Polskiej Ramy Kwalifikacji (nie mają matury); Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia; Wsparcie kształcenia ustawicznego osób niepełnosprawnych; Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakładach pracy, w których wszczęto proces restrukturyzacji w rozumieniu ustawy z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r., poz. 978). Uzasadnienie odbycia szkolenia powinno być wiarygodne, a umiejętności nabywane przez osobę kierowaną na szkolenie powinny uprawdopodobnić utrzymanie przez nią zatrudnienia.

Pełna treść wiadomości na: pupwysokiemazowieckie.naten.pl/wydarzenie/163/kfs-ponowny-nabor-wnioskow
pup-wysokiemazowieckie.pl, Źródło artykułu: pup-wysokiemazowieckie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wysokomazowiecki

    Powiat wysokomazowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie podlaskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest miasto Wysokie Mazowieckie. Na powiat składają się cztery miasta: Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Czyżew, Szepietowo oraz dziesięć gmin: Wysokie Mazowieckie (gmina miejska), Ciechanowiec, Szepietowo, Czyżew, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Sokoły, Wysokie Mazowieckie (gmina wiejska).

    Jest to powiat o charakterze rolniczym, a co za tym idzie istnieją tu wiejskie pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne zapraszające do siebie turystów spragnionych ciszy i spokoju w tym zabieganym świecie. Szczególną frajdę z pobytu będą mieli najmłodsi. Istnieje bowiem możliwość zapoznania ich ze zwierzętami gospodarskimi. Na nasz pobyt korzystnie wpłynie także zdrowa i ekologiczna żywność.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola