Poniedziałek, 5 Grudnia 2016   imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
wysokomazowiecki

Powiat wysokomazowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie podlaskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest miasto Wysokie Mazowieckie. Na powiat składają się cztery miasta: Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Czyżew, Szepietowo oraz dziesięć gmin: Wysokie Mazowieckie (gmina miejska), Ciechanowiec, Szepietowo, Czyżew, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Sokoły, Wysokie Mazowieckie (gmina wiejska).

Jest to powiat o charakterze rolniczym, a co za tym idzie istnieją tu wiejskie pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne zapraszające do siebie turystów spragnionych ciszy i spokoju w tym zabieganym świecie. Szczególną frajdę z pobytu będą mieli najmłodsi. Istnieje bowiem możliwość zapoznania ich ze zwierzętami gospodarskimi. Na nasz pobyt korzystnie wpłynie także zdrowa i ekologiczna żywność.   


 

Wiadomości
 
Forum NGO - Zaproszenie LGD Brama na Podlasie

Forum NGO - Zaproszenie LGD Brama na Podlasie
Data dodania: 2016-11-24

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie” serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu objętego działalnością LGD „Brama na Podlasie” do udziału w  Forum NGO więcej »
 
Zawody 23.03.2013

Zawody 23.03.2013
Data dodania: 2013-04-10

W dniu 23.03.2013 r. Judocy Klubu Sportowego „MINOTAUR” w Wysokiem Mazoweickiem zanotowali kolejny udany występ - tym razem wzięli udział w VI Mistrzostwach Politechniki Białostockiej w Judo, rozgrywanym w hali sportowej Politechniki Białostockiej. więcej »
 
Wystawa malarstwa Beaty Marii Zdyb  w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Wystawa malarstwa Beaty Marii Zdyb w Miejskim...
Data dodania: 2013-04-06

Od 3 kwietnia 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury prezentowana będzie wystawa malarstwa abstrakcyjnego Beaty Marii Zdyb pt. „Wiosenne Inspiracje”. więcej »
 
Konkursy Recytatorskie w Miejskim Ośrodku Kultury

Konkursy Recytatorskie w Miejskim Ośrodku Kultury
Data dodania: 2013-03-26

Dnia 20 marca 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się  XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów . Komisja w składzie: p. Ewa Jakubaszek, p. Marianna Kaczanowicz i p. Marzena Wysoczarska wysłuchała łącznie 25 uczniów gimnazjów. więcej »
 
UNIA EUROPEJSKA – inwestycje zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

UNIA EUROPEJSKA – inwestycje zrealizowane dzięki...
Data dodania: 2013-03-22

Od 2004r. tj od momentu gdy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej samorządy mogły aplikować o dofinansowanie inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W latach 2004-2007r. funkcjonował Zintegrowany Program Rozwoju Regionalnego, z którego Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie pozyskała środki na 3 inwestycje: - budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Osiedlu XXX Lecia, (ul. Słowackiego, Skłodowskiej, Cicha, Żwirki i Wigury, Dąbrowskiego, Tuwima, Bema), - budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Osiedlu Południe oraz ul. Kościelnej i Ogrodowej, - budowę krytej pływalni. więcej »
 
Uratowany przed zamarznięciem

Uratowany przed zamarznięciem
Data dodania: 2013-03-20

W dniu 15 marca 2013 roku, strażnicy miejscy pełniąc służbę patrolową na terenie miasta Wysokie Mazowieckie, zauważyli w śmietniku, w okolicy dworca autobusowego leżącego mężczyznę. Przy minusowej temperaturze powietrza i bardzo silnym wietrze, wyziębiony mężczyzna spał, nie zdając sobie sprawy, jakie mogą być tego konsekwencje. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 10
Wyszukaj
 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola